RSNA18 w Chicago
RSNA w Chicago to jedna z największych na świecie wystaw medycznych. W przeciwieństwie do targów w Dusseldorfie[1] i Shenzhen[2], na których byliśmy, RSNA koncentruje się na wybranym fragmencie branży medycznej – na radiologii. Podczas kilku dni w tym Wietrznym Mieście spotkali się czołowi producenci i dostawcy aparatury radiologicznej, a twórcy innowacyjnych technologii zademonstrowali najnowsze postępy w obrazowaniu medycznym.
Chicago i RSNA
W ostatnich dniach listopada odwiedziliśmy miasto na zachodnim krańcu słynnej Rute 66. Chicago jest trzecim miastem pod względem ludności w USA, po Los Angeles i Nowym Jorku. Jest także drugim miastem na świecie pod względem populacji Polaków, zaraz po Warszawie. Słynie ponadto z własnego rodzaju pizzy – deep dish. To jednak nie względy turystyczne nas tam przyciągnęły. Dni od 25 do 30 listopada 2018 roku spędziliśmy w Chicago ze względu na bardzo istotne dla branży medycznej targi: #RSNA18.
Wydarzenie zorganizowało Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej (The Radiological Society of North America). Jest to organizacja non-profit, będąca światowym liderem w dziedzinie edukacji i badań. Skupia ponad 54 tys. członków z 136 krajów. To jej zawdzięczamy dwa renomowane czasopisma naukowe dotyczące radiologii: „Radiology” i „RadioGraphics”[3]. Dzięki niej radiolodzy, producenci, specjaliści i goście mogli spotkać się w Chicago, mogli się poznać, porozmawiać, nawiązać współpracę i uczyć się od siebie.
My odwiedziliśmy targi w Chicago już po raz czwarty. Co roku chętnie tam wracamy i będziemy wciąż wracać, ponieważ dzięki nawiązanym znajomościom zdobywamy większą wiedzę oraz doświadczenie, a naszym Klientom możemy oferować najwyższej jakości usługi i korzystne warunki współpracy.
Co nowego w 2018?
Na 104. edycję targów Towarzystwo Radiologiczne, jak co roku, zaplanowało zajmujące wydarzenia[4]. Uczestnicy mieli okazję wzięcia udziału w programie edukacyjnym i sesjach plenarnych dotyczących m.in. sztucznej inteligencji jako przyszłości radiologii. Centrum szkolenia podzielone zostało na 25 działów, dotyczących np. radiologii pediatrycznej, medycyny nuklearnej, czy obrazowania molekularnego.
Nas w tym roku szczególnie zainteresowało premierowe stoisko firmy Canon, która kupiła oddział Toshiba Medical Systems. Toschiba była drugim największym na świecie producentem sprzętu medycznego, takiego jak tomografy komputerowe, aparaty rentgenowskie i urządzenia do rezonansu magnetycznego. Canon prezentował na targach produkty m.in. do radiografii, radiologii interwencyjnej, angiografii i ultradźwięku[5].
Zajrzeliśmy ponadto na stoisko Hitachi, jednego z wiodących dostawców aparatury do diagnostyki obrazowej, w tym wysokopolowych systemów MRI, wielorzędowych tomografów komputerowych, aparatów USG i urządzeń do tomografii optycznej. Hitachi prezentowało na targach 7 kategorii swoich produktów: m.in. urządzenia do mammografii, tomografii komputerowej i ultradźwięku[6]. Z przedstawicielem firmy rozmawialiśmy o przyszłości aparatury do rezonansów magnetycznych i tomografii na polskim rynku.
Zaplanowaliśmy także spotkanie z Global Menagerem i szefem sprzedaży na Europę z firmy Samsung Healthcare. Koncern z Korei Południowej szybko zdobywa pozycję lidera w branży urządzeń medycznych, dlatego rozmawialiśmy z jego przedstawicielem o wprowadzeniu cyfrowych aparatów rentgenowskich typu DR na rynek polski. Urządzenia te zapewniają precyzyjną diagnostykę, łatwość obsługi i komfort pacjenta. Gwarantują także zwrot kosztów zakupu dzięki oszczędności energii. Aparaty Samsunga są przyszłością medycyny, a nam zależy, by były dostępne także dla polskiego Klienta. Podczas targów udało nam się porozmawiać z polskimi firmami, które mogłyby dystrybuować produkty Samsunga na naszym krajowym rynku. Nawiązane kontakty i pomyślnie zakończone rozmowy pozwalają nam podpisać się pod hasłem RSNA: Together, we are seeding the future of radiology.
Medikol na targach medycznych
Nasz uczestnictwo w trzech
światowej klasy targach było niesamowitą i owocną przygodą, dzięki której
pogłębiliśmy wiedzę i zdobyliśmy nowe doświadczenie. Udało nam się nawiązać
także znajomości, które w niedalekiej
przyszłości przełożą się tak na jakość naszych usług, jak zadowolenie Klienta.
W Shenzhen rozpoczęliśmy współpracę z dostawcami, dzięki czemu możemy nabywać podzespoły
bezpośrednio od producentów. To oznacza minimalizację kosztów naszych usług i
niższe ceny dla szpitali. Targi w Dusseldorfie pozwoliły nam zapoznać się z
najbardziej innowacyjnym sprzętem medycznym oraz wstępnie porozmawiać o
współpracy z producentami aparatury medycznej. Podczas RSNA w Chicago
prowadziliśmy rozmowy z liderami w branży urządzeń do diagnostyki obrazowej,
które już dziś przekładają się na jakość i cenę usług, które oferujemy. Dzięki
tym spotkaniom wytyczyliśmy kierunek, w którym nasza firma będzie podążać, by
móc sprostać dynamice zmian na rynku medycznym i najbardziej wymagającym
Klientom.
[1] https://medikol.eu/forum-medycyny-medica-dusseldorf-2018/
[2] https://medikol.eu/cmef-w-%E6%B7%B1%E5%9C%B3-shenzhen/
[3] https://www.rsna.org/en/about
[4] http://archive.rsna.org/2018/RSNA2018_MeetingGuide.pdf
[5] https://rsna2018.mapyourshow.com/7_0/exhibitor/exhibitor-details.cfm?ExhID=00200396
[6] https://rsna2018.mapyourshow.com/7_0/exhibitor/exhibitor-details.cfm?ExhID=00301102